Дигитална предводена од 12 клучеви, осветлена пластика тастатура за докажување од експлозија за индустриски области -B202


 • MOQ: 500pcs
 • Услови за испорака: ФОБ
 • Испорака пристаниште: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: T / T, Paypal, Запад Унија, трговија за осигурување
 • Набавка Способност: 10000pcs / месец
 • детали за производот

  Тагови производ

  Дигитална предводена од 12 клучеви, осветлена пластика тастатура за докажување од експлозија за индустриски области -B202

  КАРАКТЕРИСТИКИ:

  1) Панел, копчиња изработени од високо квалитетна пластика, има силна анти-деструктивна моќност
  2) Фонтот и шемата на основната површина може да се прилагоди според барањата на клиентот
  3) IP65 Водоотпорна, анти-дупчење, Тампер
  4) двострана табла, Добро за контакт со злато-прст
  5) Користете LED технологија за пренесување на светлината, јасност и може да работи во области со слаба осветленост
  6) Достапно е редовно заглавие на пин, XH-лаптоп, USB, PS / 2.
  7) 3X4 матричен дизајн за скенирање, 10 нумерички копчиња, 2 клучеви за функција.
  8) одобрен од ЦЕ

  Кориснички опции:

  1. Површинско третирање на рамки и клучеви: готов сатен или лак за огледало. 

  2. Конектори: USB, PS / 2, XH приклучок, PIN, RS232, DB9.

  3.Лабетите на копчињата можат да се прилагодат со офорт.

  ПРИМЕНА:

  библиотека за самопослужување киоск за самопослужување ЦПУ машина
  апликации за домаќинство машина за нафта место за полнење
  индустриски телефон Банкомат контрола на пристап
  машина за билети вендинг машина медицинска установа
  безбедносен систем машина за посетеност на отпечатоци  

  ПАРАМЕТЕРИ:

  модел Б202
  материјал пластични
  големина на клуч 82,5 * 109mm
  животниот век 1 милион фунти
  отпор на контакт 200 оми maxium
  контакт Оценка 100 mA
  ПЦБ Двострани PCB
  проводен гума Силиконски проводен јаглерод честички
  Копче за избор копче 10 копчиња со броеви, 2 клучеви за функции
  Предводен напон 3V (по избор)
  боја со задно осветлување Сина, бела, индивидуализира
  конекција интерфејс XH приклучок, Пин заглавие, USB, PS2, RS232, RS485
  Сертификат од н.е.
  Степен на заштита IP65
  Вандал Доказ студии IK08
  Работна температура -25 ℃ ~ 65 ℃
  складирање Terperature -45 ℃ ~ 85 ℃
  релативна влажност 30% -90% RH
  атмосферски притисок 60-106Kpa

  Б202-1Б202-2-1Б202-4-2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Интернет разговор!